„Tacy sami”

W połowie kwietnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Tacy sami”.

Konkurs został zorganizowany z okazji Dnia Tolerancji przez Szkolne Koło PCK.  Komisja konkursowa otrzymała wiele pięknych prac, dlatego wybór był bardzo trudny. Dzieci miały ciekawe pomysły, wykonały swoje prace różnymi technikami plastycznymi, a przede wszystkim utrwaliły sobie pojęcie tolerancji, które jest bardzo ważne w dzisiejszym świecie.

Z okazji Dnia Tolerancji panie organizatorki przeprowadziły w klasach młodszych krótką lekcję o tolerancji z wykorzystaniem mądrych bajek z całego świata. Dzieci mogły posłuchać wybranej bajki, porozmawiać o niej z nauczycielem i wykonać zadania z przygotowanej karty pracy.

To doświadczenie było dla dzieci bardzo pouczające. Uczniowie przekonali się, że ich rówieśnicy z całego świata także uczą się tolerancji, a ich rodzice pragną przekazać im podobne wartości jakie są ważne także w Polsce.