Stypendium socjalne

Szkolne stypendium socjalne 2024 r.

Do dnia 16. 09. 2024 r. w sekretariacie szkoły można składać wnioski na szkolne stypendium socjalne. Stypendium przysługuje uczniowi, gdy dochód na członka rodziny nie przekracza progu dochodowego z ustawy o pomocy społecznej  (IX 2024 to jest 600 zł na osobę w rodzinie).

Proszę zwrócić  s z c z e g ó l n ą  uwagę aby  wniosków, aby kolumna „Występowanie dochodu w rodzinie” była cała uzupełniona poprzez zaznaczenie. Jeżeli nie jest znana dokładna wysokość dochodu w momencie składania wniosku, wnioskodawca niech zaznaczy, że dokument potwierdzający dochód przekaże w terminie późniejszym do WE.

• Za dochód uważa się sumę miesięcznych przychodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku lub w przypadku utraty dochodu  z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, pomniejszonych o:
    1)  miesięczne obciążenie podatkiem dochodowym od osób fizycznych i koszty uzyskania przychodu;

2) składki na ubezpieczenie zdrowotne określone w przepisach  o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ubezpieczenia społeczne określone w odrębnych przepisach;

3) kwotę alimentów świadczonych na rzecz innych osób

Świadczenie wychowawcze (tzw. 500+) i świadczenie dobry start (tzw. 300+) nie jest wliczane do dochodu

Wniosek na stypendium socjalne można pobrać w sekretariacie szkoły.