logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które  obchodzimy 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. 

W tym roku uczniowie klasy 6b zaprosili wszystkich do studia telewizyjnego „Pod polską strzechą”, aby wspólnie  odpowiedzieć  na pytanie: „Czym dla mnie jest ojczyzna?”. Zaproszeni goście zgodnie stwierdzili, że symbole narodowe stanowią ważną część wyrażania patriotyzmu, dlatego  11 listopada wszędzie powiewają biało-czerwone flagi, a w wielu instytucjach i domach słychać „Mazurka Dąbrowskiego”. Jednak, jak zauważył gospodarz programu, Polska to nie tylko podniosłe momenty oraz wspominanie bohaterów narodowych. Wspaniałą definicję słowa ojczyzna przekazał nam szkolny chór, który zaprezentował m.in. utwór „Póki Polska żyje w nas” i przekonał nas, że:

„Póki Polska żyje w nas – Póty nie zginie.
Orzeł Biały jeszcze raz – Skrzydła rozwinie…”

Nasi młodsi uczniowie zwrócili uwagę na pana leśniczego, który przypomniał, że „w Polsce są zielone drzewa, więc zacznijmy o nie dbać!”, a rozmarzona poetka podsumowała, że każdy z nas może mieć inną definicję słowa ojczyzna. A co dla Ciebie oznacza słowo ojczyzna?

Comments are closed.