Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Łamigłówki matematyczne” dla uczniów klas III szkoły podstawowej – XXII edycja

W poniedziałek 17 kwietnia 2023 roku 24 trzecioklasistów z ośmiu kaliskich szkół podstawowych wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie „Łamigłówki matematyczne”.

Wydarzenie już XXII raz  zostało przygotowane przez naszą szkołę.  Celem konkursu było kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia oraz rozbudzanie zainteresowań matematyką.  Uczestnicy konkursu  wykazali się wspaniałą  znajomością matematyki, sprawnie  poradzili sobie z zadaniami i łamigłówkami matematycznymi.

Mistrzami okazali się:

I miejsce   –  Nikodem Śliwa –  Niepubliczna Szkoła Podstawowa EDUKATOR,

II miejsce  – Leon Borowski – Niepubliczna Szkoła Podstawowa EDUKATOR,

III miejsce – Jan Kuchnicki – Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 6,

IV miejsce – Wojtek Gendek – Szkoła Podstawowa nr 2.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i  drobne upominki, a zwycięzcy nagrody.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom, dziękujemy opiekunom i zapraszamy w przyszłym roku.