logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Dzień Głośnego Czytania

W czwartek 29 września przypada Dzień Głośnego Czytania.

Z tej okazji uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą panią Elżbietą Ignasiak i panią  Karoliną Szymańską wybrali się na wycieczkę do Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu na spotkanie autorskie z pisarzem książek dla dzieci Jakubem Tylmanem. Pisarz w swoich książkach porusza tematy związane z ekologią. Młody pisarz i nauczyciel przeprowadził z dziećmi ciekawą rozmowę o tym jak dbać o planetę, a następnie przeczytał jedną ze swoich książek. Dzieci okazały się wspaniałymi partnerami do rozważań ekologicznych, wykazały się dużą wiedzą, były bardzo aktywne i chętnie zabierały głos na narzucony temat. Wiedza dzieci na temat ekologii wzbudzała podziw i zachwyt. Dzięki naszym małym ekologom uratujemy świat! Niespodzianką dla uczestników spotkania były podarunki od samego autora – jego książki! Taki prezent otrzymali również przedstawiciele naszej szkoły! Książka „Ogórek w podróży” autorstwa Jakuba Tylmana jest także w zbiorach naszej biblioteki szkolnej.

Comments are closed.