logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk, ustanowiony przez UNICEF  w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk.

W akcję tę włączyli się również wychowankowie świetlicy szkolnej w poniedziałek, 16 października 2017 roku. Uczniowie obejrzeli krótki film przypominający zasady prawidłowego mycia rąk oraz opowiadali jak bardzo ważne jest dbanie o higienę osobistą. Przy piosence „Mydło lubi zabawę” wykonywali ćwiczenia ruchowe, a gdy muzyka umilkła z pomocą karteczek zielonych (TAK) i czerwonych (NIE) odpowiadali na zadane pytania. Najciekawszym punktem zajęć okazało się doświadczenie z wodą, mydłem i pieprzem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali to zadanie i obserwowali „uciekający” pieprz. Następnie przygotowali samodzielnie płyn do baniek mydlanych, a na zakończenie wszyscy dokładnie umyli ręce.

Comments are closed.