„Smartfon do nosa, czy nos do smartfona?” – warsztaty

Technologia ułatwia nam życie. Nowoczesne aplikacje, urządzenia wpływają na naszą codzienność i doskonalenie umiejętności.

Jednak  nadmierne korzystanie z ekranów wpływa nie tylko na naszą postawę, ale niesie również ryzyko wielu chorób. O tym, jak  korzystać z ekranów, aby zminimalizować ryzyko wad postawy, dowiedzieli się uczniowie klasy 7b i 8a, którzy wzięli udział w spotkaniu wykładowo-warsztatowym „Smarfon do nosa czy nos do smartfona – zdrowe nawyki bez bólu i skrzywienia”. Po części teoretycznej studenci fizjoterapii przekazali naszym uczniom ciekawy instruktaż ćwiczeń korekcyjnych. Warsztaty zostały zorganizowane przez  Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w ramach projektu #młodzi#zdrowi.