logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Walentynki z Kołem PCK

Z okazji walentynek w naszej szkole obyły się zajęcia lekcyjne związane z tym świętem.

Historię św. Walentego oraz święta miłości wraz z panią Eweliną Lisowską miała okazję poznać klasa 1a. Dzieci podczas lekcji  poznały postać świętego  Walentego i jego życie, rozwiązywały okazjonalne łamigłówki. Przygotowały także walentynkę dla przyjaciela lub ukochanej osoby na zajęciach edukacji informatycznej.

Walentynki w klasie 2b trwały dwa dni. W pierwszym dniu dzieci otrzymały walentynkowe upominki. A w drugim dniu (15.02.2022) uczestniczyły w lekcji  otwartej związanej z walentynkami. Razem z panią Karoliną Szymańską poznawały to święto, tańczyły z balonikami, ozdabiały serduszka ze sklejki kolorowymi lakierami. Rozwiązywały  łamigłówki i rebusy. Uczyły się matematyki w walentynkowym stylu. Wszystkie zadania wykonywały z ogromnym zapałem i radością. Zaangażowanie dzieci wywołało uśmiech na twarzach gości specjalnych, uczestniczących w lekcji. Organizatorka zajęć nie zapomniała także o swoich gościach. Specjalnie na tę okoliczność, także dla nich, zostały przygotowane serduszka – breloczki. Zajęcia zakończyły się dla nich miłą niespodzianką.

Świątecznego wyzwania walentynkowego podjęła się także klasa 4a na plastyce. Uczniowie przygotowali piękne walentynki dla osób bliskich swojemu sercu, oraz inne charakterystyczne dla święta symbole np. serduszka, kwiaty z bibuły.

Walentynki już minęły, ale my pamiętajmy, by MIŁOŚĆ wyznawać sobie  każdego dnia!

Comments are closed.