logo
Biuletyn Informacji Publicznej

7b ponownie z wizytą w Akademii Kaliskiej

W poniedziałek 20 czerwca uczniowie klasy 7b mieli okazję zwiedzić Wydział Nauk o Zdrowiu Akademii Kaliskiej.

Młodzież miała okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach z pierwszej pomocy. Udzielanie pomocy poszkodowanym jest obowiązkiem każdego z nas, dlatego warto ćwiczyć umiejętność prowadzenia skutecznej resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Po ćwiczeniach praktycznych przyszedł czas na zwiedzanie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych z nowoczesnymi fantomami, przy pomocy których pielęgniarki i położne mogą zdobywać konkretne umiejętności. Pokaz możliwości tak nowoczesnych i zaawansowanych metod nauki zrobiło na wszystkich duże wrażenie. Podobnie jak Muzeum Pielęgniarstwa z ciekawymi i już niespotykanymi eksponatami. To była kolejna interesująca  wyprawa uczniów naszej szkoły do gościnnej Akademii Kaliskiej. Dziękujemy serdecznie wszystkim, dzięki którym mogliśmy zwiedzić Wydział Nauk o Zdrowiu.

Comments are closed.