logo
Biuletyn Informacji Publicznej

XXVI Turniej Językowy „Rebusik” pod hasłem „Bajki z różnych stron świata”

W dniu 6 marca 2023 w Szkole Podstawowej nr 10 w Kaliszu odbył się XXVI Turniej Językowy „Rebusik” pod hasłem „Bajki z różnych stron świata”. 

W  konkursie uczestniczyły uczennice  z naszej szkoły:  Ewa Szymczak z klasy 1b, Maria Grygiel z klasy 2a oraz Anna Szymczak z klasy 3b. Zadaniem dziewczynek było zapoznanie się z literaturą wyznaczoną przez organizatorów. Uczestnicy konkursu mieli do wykonania zadania indywidualne oraz drużynowe. Dzieci rozwiązywały rebusy, krzyżówki, wykreślanki, uzupełniały luki literowe  i wyrazowe.

Organizatorzy konkursu przygotowali  poczęstunek, którym dzieci mogły się posilić po zmaganiach konkursowych. W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczestnicy brali udział w  przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu oraz kilku zadaniach interaktywnych przygotowanych przez panią Różę Pomiecińską, bibliotekarkę Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu.

Przedstawicielki naszej szkoły poradziły sobie wspaniale.  W indywidualnej rywalizacji  III miejsce zajęła Anna Szymczak z klasy 3b. Pozostałe dwie dziewczynki otrzymały piękne, pamiątkowe dyplomy za udział w tym bardzo trudnym wyzwaniu.

 Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Comments are closed.