logo
Biuletyn Informacji Publicznej

XIV Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

Filemon i jego ukochana Baucis, Orfeusz i Eurydyka, Odyseusz i Penelopa to bohaterowie mitologicznych opowieści o miłości.

Te piękne historie o miłości, silniejszej od śmierci, bardzo dobrze znają uczennice naszej szkoły, Wiktoria Sztajman i Maria Tańczyn, uczennice klasy 8b. Dziewczynki zostały laureatkami XIV Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego zorganizowanego przez V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu. Uczennice wykazały się bardzo dobrą znajomością mitologii greckiej i rzymskiej. Wiedziały, że Afrodyta to piękność, która narodziła się z morskiej piany, a kąpiąca się w jeziorze Artemida rozgniewała się i zamieniła Akteona w jelenia. Maria Tańczyn  zajęła II miejsce, a Wiktoria Sztajman III.  Dziewczyny otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!

Comments are closed.