logo
Biuletyn Informacji Publicznej

XI Rajd Wiosenne Majaki

11 czerwca 2022 r. drużyna SP nr 9 pod opieką pani M.Raniś i pani M.Matuszak wzięła udział  w XI  Rajdzie Wiosenne Majaki zorganizowanym przez SP nr 2 im. Jana Pawła II w Kaliszu oraz Kaliski Oddział PTTK.

Celem rajdu była popularyzacja walorów krajoznawczych Kalisza
i osiedla Majków.       
 Uczestnicy rajdu przy pięknej, słonecznej pogodzie sprawnie pokonali wyznaczoną trasę. Podczas wędrówki uczniowie mieli okazję poznać część kaliskiej dzielnicy Majków  oraz musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin nauki, ale również spostrzegawczością, umiejętnością wyznaczania azymutu, znajomością mapy topograficznej, zdolnościami plastycznymi oraz sprawnością fizyczną.
          Na mecie rajdu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, który ufundowały dwie firmy: Społem PSS w Kaliszu oraz Piekarnia Paraczyński. Na zakończenie turystycznej rywalizacji pani dyrektor Joanna Patrzykąt wręczyła nagrody i dyplomy.

Miejsce w klasyfikacji generalnej:

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 9 w Kaliszu – otrzymaliśmy puchar oraz dyplom.

Comments are closed.