W dniu 19.12.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Kaliszu odbyło się podsumowanie XI Międzyświetlicowego Konkursu dla wychowanków kaliskich świetlic „I Ty możesz zostać pisarzem”.  Prace ocenione zostały w trzech kategoriach wiekowych.

Uczestnicy konkursu wykazali się talentem literackim na najwyższym poziomie oraz bujną wyobraźnią. Dzięki swojej pomysłowości obdarzyli bohaterów książek niezwykle barwnymi osobowościami. Postacie z dzieł dzieci miały też wiele ciekawych przygód. Mali pisarze zadbali również o oprawę plastyczną swoich historii. Nie ukrywamy, że trudno było wśród tak wielu nadesłanych prac wybrać najlepsze. Być może wśród laureatów konkursu jest przyszły zdobywca Literackiej Nagrody Nobla. Dziękujemy Radzie Osiedla „Tyniec”, która dla wszystkich uczestników ufundowała atrakcyjne nagrody.

Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych.

kategoria I – uczniowie klas I :
I miejsce – Aleksander Juszczak

Lena Olejniczak, Emilia Fedorowicz, Lena Bednarek,
Zuzanna Kaczmarek, Nikola Rykaczewska, Hanna Czarnecka,
Marcel Swędrowski, Kaja Calik

Zdobywcom nagród serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.