logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Wycieczka kl. 4a i 6a do Torunia

W piątkowy poranek 27 maja 2022r uczniowie klasy 4a i 6a udali się w podróż do Torunia.

Droga minęła bardzo szybko. Wizytę w mieście zaczęliśmy od spotkania z przewodnikiem, z którym odbyliśmy spacer od  owianej legendami najsłynniejszej baszty toruńskiej – Krzywej Wieży. Oparci o nią uczniowie naszej szkoły (i nie tylko) sprawdzali swoje umiejętności utrzymania równowagi. Następnie udaliśmy się na spacer po starym mieście, podczas którego przewodnik opowiadał ciekawe legendy i opowieści dotyczące spotkanych zabytków.

Kolejnym punktem wycieczki  był rejs wycieczkowym statkiem po Wiśle to nie lada gratka zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Trwająca około 40 minut wycieczka była znakomitą okazją by zobaczyć najpiękniejszą w Polsce nadrzeczną panoramę miasta. Z pokładu statku podziwiać można mury miejskie i baszty obronne oraz gotyckie bramy i wieże średniowiecznych toruńskich kościołów.

W programie wycieczki najważniejszą atrakcją było obejrzenie Centrum Nowoczesności -Młyn Wiedzy w Toruniu. To bardzo nowoczesne, interaktywne centrum oferuje zwiedzającym bogatą ofertę z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii. Uczniowie poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy, np.: działanie wodnego młyna, kapsuły galaktycznej czy możliwości wykorzystania podczerwieni.

Z uśmiechami rysującymi się na zmęczonych twarzach powróciliśmy do Kalisza.

Comments are closed.