logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Wycieczka do Krakowa

W dniach 13-14.06. uczniowie klas 6a, 7b i kilku uczniów z kl. 8a wybrali się na dwudniową wycieczkę do Krakowa.

Wczesnym rankiem wyruszyliśmy z miejsca zbiórki w kierunku Krakowa. Po przyjeździe rozpoczęliśmy zwiedzanie Krakowa wizytą na Wawelu, która była jednym z głównych punktów wycieczki. Kolejnym przystankiem było Muzeum Zaginiony Kraków, gdzie dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o historii miasta. Przewodnicy przedstawili nam unikalne eksponaty i opowieści o dawnym Krakowie. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie miasta. Spacer rozpoczęliśmy od Rynku Głównego, gdzie podziwialiśmy Sukiennice, Kościół Mariacki oraz Wieżę Ratuszową. Przeszliśmy Drogą Królewską, odwiedzając Bramę Floriańską i Barbakan. Uczniowie mieli również okazję kupić pamiątki na Rynku Głównym.

W piątek po śniadaniu w hotelu wyruszyliśmy do Kopalni Soli Wieliczka. Podróż trwała około 30 minut. Po dotarciu na miejsce, dołączyli do wycieczki przewodnicy, który oprowadzili nas po kopalni, pokazując podziemne kaplice, komory i rzeźby solne.

Wycieczka była bardzo udana. Dla uczniów był to czas odpoczynku, integracji i wspólnej zabawy. Dzięki dobrze zorganizowanemu planowi wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom za zaangażowanie i wsparcie podczas wycieczki.

Comments are closed.