logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Udział Macieja Sobczaka w II etapie Olimpiady Matematycznej Juniorów

Kolejny rok z rzędu mamy przedstawiciela naszej szkoły w II etapie Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Maciej Sobczak z klasy 8b jako jedyny z naszej  szkoły i jedyny z Kalisza zakwalifikował się do II etapu OMJ. Olimpiada przedmiotowa skierowana jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych. Celem Olimpiady jest rozbudzanie zamiłowania do matematyki wśród młodzieży, kształtowanie samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej.

Maciej w minioną sobotę rozwiązywał zadnia z II etapu OMJ. Na wyniki trzeba jeszcze poczekać. Udział w II etapie konkursu jest ogromnym sukcesem, dlatego serdecznie gratulujemy Maciejowi i życzymy zakwalifikowania się do III, ostatniego etapu olimpiady.

Comments are closed.