logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Ćwiczyć każdy może

Nasza szkoła w roku szkolnym 2013/2014 przystąpiła do akcji „Ćwiczyć każdy może”, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. W ramach tego programu nasza szkoła podejmuje działania na rzecz aktywności fizycznej w następujących obszarach:

Ruch w Szkole (obszar nr 1)

W ramach tego obszaru realizujemy zajęcia na basenie, podczas których uczniowie naszej szkoły z klas 4-5, uczą się i doskonalą umiejętność pływania. Uczestniczą w licznych grach i zabawach, kształtujących ich sprawność fizyczną a także oswajają się ze środowiskiem wodnym.

Uczymy się…
Doskonalimy…
Bawimy!!!

Zajęcia niezorganizowane (obszar nr 7)

W ramach akcji „Ćwiczyć każdy może” nauczyciel naszej szkoły Pan Radosław Jackowski rozpoczął współpracę z Kaliskim Towarzystwem Wioślarskim. Dla uczniów naszej szkoły prowadzi na przystani przy Wale Piastowskim 1 zajęcia z kajakarstwa klasycznego. Podczas zajęć w okresie zimowym dzieci mają do dyspozycji sale gimnastyczną, siłownię, ergometry oraz basen treningowy. W okresie letnim będą korzystać z profesjonalnego sprzętu kajakowego, ucząc się i doskonaląc swoje umiejętności na wodzie. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w każdy:

Poniedziałek: od godziny 15:45 – 17:15
Środę: od godziny 15:45 – 17:15
Czwartek: od godziny 15:30 – 17:00

Podczas treningów na wodzie szczególną uwagę zwraca się na zapewnienie bezpieczeństwa pływającym.

Kwalifikacje i doskonalenie nauczycieli (obszar nr 4)

W ramach tego etapu nauczyciel wychowania fizycznego z naszej szkoły Pan Radosław Jackowski odbył szkolenie w Europejskim Centrum Sportu w Warszawie. Uzyskał certyfikat Trenera Osobistego i Profesjonalnego Doradcy Suplementacyjnego. Uprawnienia te dają możliwość profesjonalnego doradztwa w zakresie kształtowania i rozwijania proporcjonalnej sylwetki . Wykorzystanie nabytych informacji podczas szkolenia jest możliwe na zajęciach wychowania fizycznego oraz w indywidualnej pracy z uczniem.