logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Rzecz o kreatywności i rozwoju dziecięcych możliwości

Powoli wracamy do normalnego funkcjonowania. W świetlicy każdego dnia pojawia się gromadka dzieci, które spragnione  są kontaktu społecznego  i wspólnie spędzonego czasu.

Świetlica jest jednym z miejsc  w szkole, gdzie można miło spędzić czas i wiele się przy tym nauczyć podczas zabawy. W czasie pobytu tutaj dziecko odkrywa swoje talenty i nowe możliwości. Zajęcia są organizowane głównie przez nauczycieli. Tematy prowadzonych zajęć rozbudzają w dzieciach wenę twórczą.  Nierzadko dzieci same podsuwają wychowawcom świetlicy swoje pomysły lub cichutko przy stoliku realizują plan na zabawę. To wszystko co jest tutaj realizowane przez nauczycieli lub kreatywnych uczniów ,pomaga dzieciom właściwie rozwijać się w procesie edukacyjnym. Wychowankowie świetlicy w ramach swoich twórczych pomysłów tworzą cuda z papieru – tną nożyczkami, szatkują, gniotą, składają origami, budują papierowe domy i teatrzyki, które tętnią życiem. Z klocków powstają wielkie kolorowe miasta, w który spełniają się pragnienia. W świetlicy powstają także wieże sięgające aż do chmur. To wszystko co tu powstaje jest najcudowniejsze z cudów, bo jest stworzone z dziecięcych marzeń. A nam jest miło, że w szkole widać  rozpromienione buzie!

Comments are closed.