logo
Biuletyn Informacji Publicznej

„Od stworzenia do zbawienia”

Przedświąteczny czas to piękne, spokojne chwile, które najczęściej spędzamy w gronie najbliższych.

Ażeby jeszcze bardziej zagłębić się w istotę Bożego Narodzenia w dniu 17 grudnia 2021 r. mieliśmy okazję obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów z klas 3a, 3b, 7b i 8b. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. Prałat Jacek Plota – proboszcz naszej parafii, który na zakończenie udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Wspólna wędrówkę poprzez historię zbawienia, która jest także naszą historią…, a która zaczęła się w zaraniu, gdy Bóg widział, że wszystko co stworzył było bardzo dobre. Uczniowie przedstawili opowieść o Narodzeniu Jezusa umieszczoną w szerokim kontekście – od stworzenie świata, poprzez upadek pierwszych ludzi, aż po nadzieję spełniającą się w Maryjnym „Tak – niech mi się stanie”. To tu w tych kluczowych chwilach każdy z nas musi odnaleźć siebie…

Jasełka można obejrzeć również pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=OplNfdd0K6M

Comments are closed.