logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Koło chemiczne

Na zajęciach KOŁA CHEMICZNEGO uczniowie rozwijali  swoje zainteresowania, poszerzali wiedzę chemiczną,   wdrażali się  do bezpiecznej pracy laboratoryjnej, rozwijali umiejętności samodzielnego planowania i przeprowadzania doświadczeń  oraz umiejętności obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń, doskonalili  umiejętności pracy w grupach, korzystania z modeli, tablic, wykresów…, wykonywali eksperymenty podczas pokazu.

Uczniowie podczas zajęć pracowali najczęściej w grupach: wykonali wiele interesujących eksperymentów np. kolorowa tęcza, otrzymywanie i identyfikacja wodoru, tlenu i dwutlenku węgla, płonący banknot, sporządzanie i rozdzielanie mieszanin, chemiczne  jojo, sztuczny śnieg, chemiczna choinka…, pracowali z  EMPIRIUSZEM – zakupionym w ramach PROJEKTU LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI…). Dzięki technologii VR uczeń przenosi się w zupełnie inny świat – w przypadku Empiriusza jest to nowoczesne laboratorium chemiczne –  uczniowie mieli  możliwość wirtualnego eksperymentowania…

Uczniowie zrealizowali wdrożoną w II okresie  innowację pedagogiczną WOW!!!  Jakie to ciekawe… czyli „Jak przygotować pokaz naukowy?”. Na podsumowanie przygotowali pokaz naukowy  – eksperymentów z ciekłym azotem  podczas pokazu talentów w trakcie FESTYNU RODZINNEGO: WOW!!!  Jakie to ciekawe… (01.06.2023r.) oraz podczas nagrania telewizyjnego (11.05.2023r.)

Comments are closed.