logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Dzień Papieski – 2017

Idźmy naprzód z nadzieją – pod takim hasłem odbył się w całej naszej Ojczyźnie Dzień Papieski. Jak co roku było to też motto przewodnie szkolnego dnia pamięci o św. Janie Pawle II. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu konkursach i przedsięwzięciach by uczcić tego Wielkiego Polaka.

16 października br, a więc dokładnie 39 lat po wyborze kard Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia połączona z nagrodzeniem zwycięzców w/w konkursów. Przedstawienie pt.: Pewnego razu w Wadowicach…przygotowali uczniowie kl. IIIb pod kierunkiem s. Beaty Konca i p. wych. Iwony Owczarek. Mali aktorzy przenieśli nas do lat i miejsc dzieciństwa Karola Wojtyły. Mogliśmy prześledzić drogę życia prostego chłopca z Wadowic i zastanowić się nad swoim powołaniem, tak jak podsumowała los drzew mała sroczka: …niby zwykłe drzewa a stały się wielkimi. Powodzenia moi mili. Nigdy nie wiadomo, co z was wyrośnie. Oby wielcy ludzie…

Aktorzy nagrodzeni gromkimi brawami mogli później skosztować słodyczy papieskich kremówekJ.W najbliższych dniach przedstawienie zostanie powtórzone dla pensjonariuszy DPS przy ul Winiarskiej (20 X godz. 10) oraz w Bazylice św. Józefa (22 X godz. 1230 ).

Po zakończonym przedstawieniu Pan dyrektor, Emil Jesiołowski, wręczył nagrody za konkursy papieskie, ufundowane przez ks Prałata Jacka Plotę – Przyjaciela naszej szkoły. Dziękujemy p.Annie Olczyk za gustowną dekorację, p.Annie Kliber za wsparcie multimedialne i wszystkim, którzy pomogli w pracach przed uroczystą akademią. W obchodach dnia papieskiego uczestniczyły dzieci z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego TĘCZA na Wolicy oraz dzieci z Niepublicznej Szkoły z Oddziałami Specjalnymi AKADEMIA UCZNIA. Oba ośrodki współpracują z naszą szkołą.

Oto lista zwycięzców konkursów:

Konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego klasy II i III

 1. Patrycja Pawlik IIIa
 2. Amelia Gąsiorowska IIIb
 3. Wiktoria Karolak IIIc
 4. Wyróżnienia: Laura Majchrzak IIa, Jakub Jackowski IIIb

Konkurs wiedzy klasy IV i V

 1. Antoni Jarek IVa
 2. Julia Galant IVa
 3. Zofia Kurdyk IVb
 4. Amelia Rusek IVa

Konkurs informatyczny na prezentację multimedialną klasy VI i VII

 1. Aleksandra Grzelak VIIa
 2. Amelia Krysiak VIIb
 3. Katarzyna Łożyńska VIIa
Comments are closed.