logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku.

Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html.
 
DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.
 
W naszej szkole podczas lekcji informatyki uczniowie obejrzeli cztery krótkie filmiki „Lekcja bezpieczeństwa”, na podstawie których opracowali zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz przygotowali prezentacje multimedialne i plakaty.
Comments are closed.