Zielona szkoła

W dniach 24 – 26 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 5a i 7a pod opieką wychowawców oraz nauczyciela uczestniczyli w zielonej szkole w Giewartowie.

Po około dwóch godzinach podróży autokarem dotarliśmy na miejsce, gdzie czekali na nas opiekunowie i instruktorzy, którzy oprowadzili nas po ośrodku, zapoznali z regulaminem pobytu oraz zasadami BHP. My pełni chęci zabawy nie mogliśmy doczekać się zajęć. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od gier i zawodów sportowych. Po południu wczuliśmy się w wojskowy klimat, zakładając mundury poznaliśmy musztrę oraz kodowanie i przekazywanie informacji szyfrem. Wieczorem były pląsy i zabawy przy ognisku, a w nocy gra militarna w lesie – było naprawdę tajemniczo, ciemno i dużo krzyku.

Drugi dzień zaczęliśmy od wycieczki na hulajnogach po okolicy Giewartowa, a następnie sprawdziliśmy się na strzelnicy. Było to niesamowite doświadczenie. Kolejne zadanie jakie na nas czekało to zajęcia linowe dwie wieże, gdzie musieliśmy  wykazać się zmysłem równowagi, precyzją no i oczywiście odwagą. Wieczorem sprawdziliśmy się w zajęciach survivalowych. Był to ciekawy sposób na przedstawienie współdziałania człowieka z naturą, survival to umiejętność wtapiania się w naturę i współgrania z nią. W trakcie tego bloku zajęciowego poznaliśmy różne metody tworzenia szałasów oraz rozpalania ogniska. Oczywiście wykorzystując materiały znajdujące się wokół. Podsumowaniem dnia były gry i zabawy przy muzyce oraz spektakularne przedstawienie – pokaz ognia.

Trzeci dzień naszego pobytu powitał nas słoneczną, ale chłodną pogodą. Po śniadaniu czekała na nas terenowa gra integracyjna 30-tka, która stanowiła doskonałą alternatywę dla tradycyjnych podchodów. Podczas tej gry ćwiczyliśmy orientację w terenie i naszą pamięć. Pobyt na zielonej szkole zakończyły zdjęcia z fotobudki, dzięki którym uwieczniliśmy naszą wspólną przygodę.