logo
Biuletyn Informacji Publicznej

XXIV Rajd Ogrodnika

W sobotę 29 kwietnia 2023 r. 15 uczniów  kl. 4-8 pod opieką pani Moniki Raniś uczestniczyło w XXIV Rajdzie Ogrodników.

Meta rajdu znajdowała się na terenie Zespołu Szkół Stanisława Mikołajczyka w Opatówku. Celami rajdu były: popularyzacja turystyki pieszej i aktywne spędzanie czasu wolnego, budzenie wrażliwości i szacunku do przyrody, promowanie edukacji zdrowotnej i ekologicznej, integracja młodzieży z różnych szkół .

Przy sprzyjającej słonecznej pogodzie uczniowie  wędrowali  z Kalisza do Opatówka, a na mecie uczestniczyli w konkursach: przyrodniczym, plastycznym i konkursie na wykonanie piosenki turystycznej. Przy okazji uczniowie zwiedzili tereny Targów Rolno-Ogrodniczych. Podczas imprezy wystawcy zaprezentowali produkty związane z rolnictwem, ogrodnictwem i uprawianiem działek oraz ogrodów. Tradycyjne targi to prawdziwy raj dla miłośników ogrodów.

Nasza drużyna dzielnie się spisała  i zdobyła I miejsce w rozpoznawaniu wiosennych kwiatów, II miejsce za plakat o wiośnie oraz II  miejsce za wykonanie piosenki turystycznej,

W kwalifikacji końcowej zajęliśmy II miejsce i otrzymaliśmy pamiątkowy puchar .

Po udanych zakupach „ogrodniczych” wszyscy zmęczeni, ale w doskonałych humorach powrócili do Kalisza.

Comments are closed.