logo
Biuletyn Informacji Publicznej

XXIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Łamigłówki matematyczne”

W piątek 19 kwietnia 2024 roku odbyła się XXIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Łamigłówki matematyczne” dla uczniów klas III szkoły podstawowej. Udział wzięło 24 uczniów z dziewięciu kaliskich szkół podstawowych (SP1, SP2, SP7, SP8, SP9, SP10, SP16, SP23 oraz EDUKATORA).

Celem konkursu było kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia oraz rozbudzanie zainteresowań matematyką. Rozwiązując zadania matematyczne uczniowie musieli wykazać się logicznym myśleniem, dedukcją oraz sprawnością rachunkową. 
 
Najlepsze wyniki osiągnęli:

I miejsce – Jan Poczekajewicz 

II miejsce – Igor Dzikowski 

III miejsce – Sara Azuka

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy otrzymają nagrody.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom, dziękujemy opiekunom i zapraszamy również w przyszłym roku.
Comments are closed.