logo
Biuletyn Informacji Publicznej

XVIII RAJD „ŚLADAMI PRZODKÓW”

16 września 2023 r. odbył się XVIII RAJD „ŚLADAMI PRZODKÓW” – towarzyszący XX Europejskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego w Kaliszu.

W rajdzie brali udział uczniowie naszej szkoły z klas: 4b, 5a, 6a i 7b pod opieką pani Moniki Raniś i Karoliny Szymańskiej. Tegoroczne hasło „Żywe dziedzictwo-tradycja od pokoleń”, skłaniało do poznania tradycji i obyczajów ziemi kaliskiej. Celem rajdu było zwrócenie uwagi na dziedzictwo Kalisza związane z wielokulturowością miasta. Uczestników rajdu   prowadził  przewodnik PTTK  „TRASĄ ARCHEOLOGICZNĄ” Zawodzie (lokacja Kalisza) – skwer historyczny ROZMAREK ukazując i omawiając życie Żydów w Kaliszu na przestrzeni dziejów. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystali rozwiązując kartę pracy. Na mecie czekała na uczniów grochówka, kiełbaski z grilla, pyszne lody  i ciasto drożdżowe.

W czwartek 14.09.2023 r. odbył się w lokalu PTTK (ul. Łódzka 29a) konkurs historyczno-krajoznawczy: Wielokulturowy i wielowyznaniowy Kalisz-nasze wspólne dziedzictwo, gdzie SP nr 9 reprezentował przedstawiciel kl.7a: Mateusz Michałowski.

W klasyfikacji generalnej drużyna SP nr 9 zajęła  II miejsce i zdobyła puchar.

Comments are closed.