logo
Biuletyn Informacji Publicznej

XI Rajd ” Śladami Przodków”

16 września 2017 roku odbył się kolejny rajd “Śladami Przodków”, który towarzyszył XXV Europejskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego. Obchodom EDDK towarzyszyło hasło “Krajobraz dziedzictwa, dziedzictwo krajobrazu”.

Organizatorami rajdu był Kaliski Oddział PTTK im. Stanisława Graevego i Urząd Miejski.

Celami rajdu było propagowanie dziedzictwa historyczno – kulturowego, promowanie edukacji regionalnej, poznawanie piękna Kalisza i Ziemi Kaliskiej a także wyrabianie tężyzny fizycznej.

W rajdzie ze SP nr 9 wzięło udział 28 uczniów z kl.4-7 pod opieką M.Raniś i A.Kliber.

Uczniowie wędrowali na trasie prowadzącej przez teren Kalisza w ten sposób, aby uczestnicy mogli zobaczyć jak największą ilość zabytków Kalisza, poznać ich przeszłość i historię lokacji naszego miasta. Rajdowicze w czasie spaceru po Kaliszu obejrzeli wystawę fotograficzną w Ratuszu oraz odwiedzili Miejską Bibliotekę ( ul. Legionów 66), gdzie poznali życiorys kaliskiego podróżnika – odkrywcy Kamerunu Stefana Szolc-Rogozińskiego.

Rajd poprzedziły konkursy: historyczno-etnograficzny ” Krajobraz dziedzictwa, dziedzictwo krajobrazu ” w którym startowały dwuosobowe zespoły ze wszystkich drużyn oraz konkurs na projekt znaczka rajdowego na przyszłoroczną imprezę.

W konkursie historyczno – etnograficznym uczennice kl.6a: Natalia Szczepaniak i Julia Sulikowska zajęły III miejsce.

II miejsce w konkursie na najlepszy projekt znaczka rajdowego zdobyła Amelia Krysiak z kl.7b.

Zakończenie imprezy turystyczno – krajoznawczej przeprowadzono na terenie obiektu PTTK przy ulicy Łódzkiej 29 a w pobliżu hali sportowej.

W klasyfikacji generalnej rajdu do której zaliczono wygląd drużyny, jej liczebność, posiadanie apteczki i proporczyka a także punkty z konkursów SP nr 9 zdobyła VI miejsce.

Comments are closed.