logo
Biuletyn Informacji Publicznej

X Rajd „Wiosenne Majaki”

W sobotę, 25 maja 2019 roku, przy przepięknej pogodzie uczniowie klasy 4a, 5a, 5b, 5c, 8a i 8b SP nr 9 pod opieką pani Moniki Raniś i pani Joanny Wasielewskiej wzięli udział w Rajdzie „Wiosenne Majaki” organizowanym przez kaliski oddział PTTK i Szkołę Podstawową Nr 2.

Celem organizowanego już po raz X rajdu była popularyzacja walorów krajoznawczych Kalisza, a także rozwijanie aktywnych form turystyki i wypoczynku.

W tym roku trasa marszu rozpoczynała się koło teatru, prowadziła parkiem, Wałem Bernardyńskim i kończyła się w budynku szkoły. W rajdzie tym brało udział 7 drużyn ze szkół podstawowych z Kalisza i okolic. Zadaniem uczestników było przejście wyznaczoną trasą, posługując się przy tym mapą topograficzną. Na trasie rajdu były do wykonania różnorodne zadania z przyrody, matematyki, a także konkurencje sprawnościowe. Na mecie rajdu czas na odpoczynek na trawie, domowy żurek i ciasto.

Podczas całego rajdu uczniowie naszej szkoły wspaniale ze sobą współpracowali, dzięki czemu nasz zespół zajął II miejsce w kategorii szkół podstawowych i otrzymał pamiątkowy puchar.

Serdecznie gratulujemy!

Comments are closed.