logo
Biuletyn Informacji Publicznej

X Kombinacje teatralne

13 kwietnia odbył się w SP 9 – już po raz dziesiąty – konkurs „Kombinacje teatralne”. Nasza szkoła jest organizatorem przeglądu od 2006 roku.

Tytuł tegorocznego konkursu to „Twarz umorusana uśmiechem”. Jest to cytat z jednego z wierszy Marka Brymory, poety i prozaika przez dziesięciolecia zawodowo związanego z Miejskim Ośrodkiem Kultury, gdzie był instruktorem.
Przez ostatnie trzy lata konkurs nie odbywał się z różnych powodów, jednak wracamy i serdecznie zapraszamy do udziału w nim instruktorów i ich podopiecznych. Warto wspomnieć o tym, że choć pomysłodawcami kombinacji był pan Jacek Konopczyński i Izabela Brukowska, w jego organizację włączają się kolejni nauczyciele: pani Małgorzata Michałek już od lat, w tym roku dołączyła pani Katarzyna Dmitrzak. Pani Anna Olczyk jest autorką statuetek z logo konkursu dla zwycięzców oraz mozaik dla wyróżnionych zespołów i aktorów.
Jury jubileuszowego konkursu w składzie: Barbara Wąsik, Włodzimierz Garsztka, Jacek Konopczyński ustaliło werdykt :
Pierwsze miejsce spektaklem „Pieskie życie na kocią łapę” zajęła SP 9, srebrną statuetkę otrzymała SP 21 za przedstawienie „Spotkanie z Dżinem”, brązową zdobyli aktorzy z SP 17 za spektakl „Muchy Samochwały”. Jury przyznało również wyróżnienie dla uczniów z SP 6 za przedstawienie „Nie ma tego złego” oraz trzy wyróżnienia indywidualne za wyjątkową kreację sceniczną.
Pan Włodzimierz Garsztka podziękował instruktorom w imieniu Jury oraz organizatorów za przygotowanie uczniów i wspaniałą ucztę duchową dla widzów. Młodym aktorom zaś życzył dalszych sukcesów.

Comments are closed.