logo
Biuletyn Informacji Publicznej

X edycja EkoKonkursu

4 kwietnia 2019 r. uczennice klasy 6a: Iga Trawkowska, Weronika Urban  i Wiktoria Asperska  reprezentowały SP Nr 9 na turnieju wiedzy ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych z Kalisza i rejonu kaliskiego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Kaliszu.

Hasłem przewodnim tegorocznego EkoKonkursu było: „Czas Ziemi jest ograniczony, jeśli tonie w smogu”.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy przyrodniczo-ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych, zainteresowanie problematyką smogu i konsekwencji z nim związanych, kreowanie aktywnych postaw proekologicznych u młodzieży, rozwijanie świadomości związanej z zanieczyszczeniem powietrza i promowanie wiedzy jak przeciwdziałać temu zjawisku.

Wyróżnienie  – Iga Trawkowska kl.6a

Comments are closed.