logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Matematyczny”

Pod koniec stycznia otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Matematyczny”. Dnia 21 listopada 2018 odbyła się XXIV edycja tego konkursu.

W matematycznej rozgrywce wzięło udział ponad 61 tysięcy uczestników z 1 466 szkół, wśród których wyłoniono 346 laureatów. W naszej szkole próbę rozwiązania zadań konkursowych podjęło 29 uczniów. Wśród klas trzecich najlepszy okazał się Maksymilian Matczak. Najlepszą w naszej szkole czwartoklasistką okazała się Wiktoria Karolak. W piątych klasach wyróżnił się Jakub Kwiasowski, a w klasach szóstych Agata Pytlińska. Najlepszy wynik wśród klas VII i jednocześnie 7 miejsce w wielkopolsce uzyskała Joanna Mąkowska, natomiast Natalia Krymarys zajęła 31 miejsce w województwie. Wśród klas ósmych najlepiej rozwiązała zadania Maja Rolińska. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

Comments are closed.