logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Matematyczny”

Dnia 27 listopada 2019 obyła się w naszej szkole XXV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce wzięło udział ponad 63 tysięcy uczestników, wśród których wyłoniono 331  laureatów.

W konkursie uczestniczyło 63 362 uczniów z 1 538 szkół. W naszej szkole próbę rozwiązania zadań konkursowych podjęło 31 uczniów. Wśród klas trzecich najlepszą okazała się Natalia Żubrowska. Najlepszym w naszej szkole czwartoklasistą okazał się Maksymilian Matczak. W piątych klasach wyróżnił się Maciej Sobczak, a w klasach szóstych Martyna Jakubowska. Najlepszy wynik wśród klas VII uzyskał Bartosz Widelski, natomiast Agata Pytlińska zajęła 28 miejsce w województwie. Wśród klas ósmych najlepiej rozwiązał zadania Patryk Płatek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

Comments are closed.