logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Wycieczka kl. 7a i 7d

W dniach 19 i 20 maja 2022 r. uczniowie klasy 7a i 7d wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. 

Pierwszy dzień rozpoczął się od wejścia na Szczeliniec Wielki. Mimo pięknej, słonecznej pogody, na trasie nie zabrakło ośnieżonych i oblodzonych miejsc, co sprawiło, że wspólny spacer był nie lada wyzwaniem.

Następnym punktem harmonogramu była wizyta w Kaplicy Czaszek w Czermnej i zwiedzanie uzdrowiska Kudowa Zdrój. Drugiego dnia uczniowie udali się do Złotego Stoku, gdzie zwiedzili Muzeum Kopalni Złota, Muzeum Minerałów i Średniowieczny Park Techniki.

Ostatnią atrakcją było zwiedzenie twierdzy Srebrna Góra z XVIII wieku z Fortem Donżon i zwiedzanie osiemnastowiecznych kazamat z latarniami. Ciekawe opowieści przewodnika oraz wspaniała słoneczna pogoda sprawiły, że dla uczniów wyjazd był niesamowitym przeżyciem i okazją do pogłębienia więzi koleżeńskich. 

Comments are closed.