logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Wycieczka kl.5b i 6b

Dnia 10 października 2017 roku kl.5b i 6b wyjechały na wycieczkę. Uczniowie odwiedzili kopalnię soli w Kłodawie. Jest to wciąż czynna kopalnia, z której wydobywa się sól do celów spożywczych i przemysłowych. Kłodawa jest jedynym miejscem w Europie, gdzie wydobywa się sól himalajską o ciekawej różowej barwie odznaczającą się wyjątkową czystością.

Każdy z uczniów mógł wziąć bryłkę takiej soli na pamiątkę. Ciekawym przeżyciem był zjazd windą na głębokość 600 metrów pod ziemię z prędkością 6 m/s. Pod ziemią znajduje się olbrzymie wyrobisko, w który czasem odbywają się koncerty m.in. Orkiestry Filharmonii Kaliskiej. Uczniowie kl.6b na podziemnej scenie wygłosili wiersz K.I. Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”. Był to wykonany na największej głębokości wiersz w historii recytacji zbiorowej.

Kolejną atrakcją był pobyt w ogrodzie zoologicznym w Borysewie. Ponieważ była to godzina zwierząt, ich opiekunowie opowiedzieli o zwyczajach, życiu i pochodzeniu swych podopiecznych. Widzieliśmy białe lwy, białe tygrysy, żyrafy, antylopy, pumy, serwale, surykatki, guźce, foki i wiele innych ciekawych gatunków. Duże wrażenie wywarła opowieść o trzymiesięcznym tygrysku- Luckim, który przeżył jedynie dzięki poświęceniu i zaangażowaniu ludzi, gdyż matka nie chciała go karmić, a stado odrzuciło. Tygrysek przebywa na swoim oddzielnym wybiegu, chętnie przybiega do ludzi i próbuje się łasić.
Niewątpliwie największą atrakcją był film w technologii 7D „ Tajemnice podziemi”. Nie wszyscy dobrze znieśli wirtualny przejazd podziemną kolejką w szaleńczym tempie, widok przepaści, urwanych torów, rozbijanych zapór, płonących szczap spadających na głowy, napaści różnych stworów, a zwłaszcza kończącego film atak olbrzymiego węża. Niektórzy mieli ochotę na powtórkę, ale czas nie pozwolił na następny seans.

Wycieczka była wspaniała i wszyscy czekają już na następną i kolejne atrakcje.

Comments are closed.