logo
Biuletyn Informacji Publicznej

VIII Rajd „Szlakiem Bursztynowym”

W dniu 28 września  2019 r. od 9.30 do 14.30 uczniowie należący do SKKT SP nr 9 pod opieką pani Moniki Raniś i pani Małgorzaty Matuszak uczestniczyli w VIII Rajdzie „Szlakiem Bursztynowym” zorganizowanym przez  PTTK i III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu.

Zbiórka wszystkich drużyn odbyła się o godz.10.00 obok Ratusza. Wszyscy startujący  otrzymali karty pracy z zadaniami. I etap : zwiedzanie Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza zlokalizowanego przy ul. Łaziennej oraz poszukiwanie judaistycznych pamiątek. II etap:  układanie  puzzli na czas przy placu Kilińskiego obok fontanny „Noce i Dnie”. Następnie uczniowie zwiedzali Galerię Sztuki im. Jana Tarasina i odczytywali zaszyfrowane hasła. Obok Teatru  im. Wojciecha Bogusławskiego dzieci bawiły się w ” szeptankę” dotyczącą życiorysu Tadeusza Kulisiewicza,  a w  Ogródku Jordanowskim odbyły się  kalambury. Dalej drużyny wyruszyły do III LO . Słodkim dopełnieniem wędrówki były pyszne pączki, cukierki i napoje. Nagrody, dyplomy i statuetki wręczyli: Wicedyrektor III LO Grzegorz Wieczorek i Monika Michalska – komandor Rajdu 

Drużyna SP nr 9 otrzymała dyplom za udział w VIII Rajdzie „Szlakiem Bursztynowym”

Comments are closed.