logo
Biuletyn Informacji Publicznej

VII Rajd “Szlakiem Bursztynowym”

W dniu 30 września 2017 r. w godz. 9.00-14.00 uczniowie należący do SKKT SP nr 9 pod opieką Moniki Raniś i Sylwii Sobczyk uczestniczyli w VII Rajdzie Pieszym “Szlakiem Bursztynowym” zorganizowanym przez SKKT PTTK III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu .

Współorganizatorami rajdu byli: Kaliski Oddział PTTK im. Stanisława. Graevego, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej i Urząd Miejski w Kaliszu.

Uczestnicy spotkali się najpierw w Parku Miejskim, gdzie przebiegał I etap zmagań konkursowych: 1/marsz na orientację w terenie z wykorzystaniem umiejętności czytania mapy, 2/ konkurs” Kasztany na wagę”, 3/ Zwiedzanie Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, 4/ Układanie żywego obrazu 5/ Rysowanie portretu Stefana Szolca-Rogozińskiego oraz rozwiązywanie testu dotyczącego jego życiorysu. Następnie drużyny wyruszyły do Rezerwatu Archeologicznego na Zawodziu. Po drodze w Ogródku Jordanowskim odbyły się konkurencje sprawnościowe : 1/ rzuty do celu, 2/ łapanie rybki na wędkę , 3/ bieg z woreczkiem na głowie. Trasa przebiegała koło Teatru im. W. Bogusławskiego, przez mauzoleum, Wał Piastowski i jaz pod Trasą Bursztynową. W skansenie uczestnicy zmierzyli się w konkurencji tworzenia obrazów z roślin, patyków i kasztanów. Dzieci mogły podglądać życie mieszkańców chałup średniowiecznej osady oraz obejrzeć zagrody ze zwierzętami: świniodzikami, kurami, owieczkami i kozami. Słodkim dopełnieniem były pyszne drożdżówki, cukierki i napoje. Nagrody, dyplomy i statuetki wręczyli: Monika Michalska – komandor Rajdu oraz Mateusz Przyjazny – prezes Zarządu Oddziału PTTK.

Nasze osiągnięcia w konkursach:

I miejsce w BIEGU NA ORIENTACJĘ SP nr 9
I miejsce w konkursie ” KASZTANY NA WAGĘ” – Wiktoria Asperska kl.5a

Comments are closed.