logo
Biuletyn Informacji Publicznej

VI Rajd Dzielnicami Kalisza

6 kwietnia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 uczestniczyli w VI Rajdzie Dzielnicami Kalisza “Szlakiem obiektów sakralnych” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Kaliszu i PTTK Oddział im. Stanisława Graevego.

  W tegorocznej imprezie wzięło udział 270 uczniów  z kaliskich szkół podstawowych oraz okolic Kalisza. Trasa rajdu wiodła szlakiem obiektów sakralnych: kościół św. Rodziny, kościół św. Mikołaja, kościół Jezuitów, kościół św. Józefa , kościół garnizonowy, kościół oo. Franciszkanów. Podczas spaceru z przewodnikiem uczniowie mieli  możliwość zobaczyć efekty prac konserwatorskich oraz poznać tajemnice i ciekawostki związane z franciszkańską świątynią. Młodzież zobaczyła główny ołtarz oraz organy w zupełnie nowej szacie kolorystycznej, niezwykłą ambonę w kształcie łodzi, wspaniale zdobione sklepienie oraz odkrytą w trakcie prac konserwatorskich monumentalną polichromię ze św. Krzysztofem. Każda z ekip otrzymała kartę zadań: do zlokalizowania obiekty sakralne w świątyni na czas  oraz na mecie zaprezentowanie piosenki i konkurencje sportowe . Dzień wcześniej odbył się konkurs wiedzy, pt. ” O kościołach kaliskich”. Dla uczestników rajdu w budynku szkoły przy ul. Teatralnej przygotowano także poczęstunek w postaci gorącego żurku  oraz odbyły się pokazy sportowe.

Lista nagrodzonych : 

Konkurs wiedzy, pt.” O kościołach kaliskich ” – II miejsce Maja Rolińska kl.8a

Konkurencje sportowe – drużyna SP 9 II miejsce

Generalna klasyfikacja za rajd:

I miejsce drużyna SP Nr 9 oraz Puchar Radnego Miasta Kalisza Dariusza Grodzińskiego

 

Comments are closed.