Szkolne obchody Dnia Ziemi

„Zainwestuj w naszą planetę” oraz Światowego Dnia Zdrowia – „Zdrowie dla wszystkich”

Data: 21 .04.2023 r.

Cele:
• propagowanie wśród uczniów ekologicznego stylu życia,
• promocja zdrowia, zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej
• zazielenienie terenu przyszkolnego

Działania:
Szkoła Podstawowa nr 9 w Kaliszu włączyła się we wspólne obchody Światowego Dnia Ziemi zorganizowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza i przyczyniła się do oczyszczenia dzielnicy Tyniec z odpadów. Wszystko w myśl hasła: „Zainwestuj w naszą planetę”.
Na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się dla uczniów kl. 4-8 konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia pod hasłem „Czy wiesz, co jesz?”

Wyniki konkursu wiedzy:
I miejsce zajęła klasa 6a, którą reprezentowały: Kaja Calik, Zofia Banasiak i Miłosz Szymański
II miejsce zajęła klasa 5a, którą reprezentowały: Antonina Bydłowska
i Weronika Grzelak
Wyróżnienia: klasa 7a, 6b, 8a, 8b i 8d
Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Uczniowie klas 1-8 przynieśli sadzonki roślin na rabatki przed szkołą. Wybrani przedstawiciele uczniów klas 6-8 pod opieką pani Moniki Raniś posadzili kwiaty przed głównym wejściem do budynku.

W imieniu Dyrekcji i Nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 9 w Kaliszu składam serdeczne podziękowania rodzicom i uczniom, którzy brali udział w pracach nad powiększaniem terenów zielonych wokół naszej szkoły.
Bardzo dziękuję za podarowane rośliny oraz ich sadzenie a także miłą atmosferę, towarzyszącą naszej wspólnej pracy.
Oddzielnie dziękuję Państwu Janiakom za piękne donice do roślin, ziemię ogrodową i różnorodne kwiaty. Doceniam chęci, trud i zaangażowanie wszystkich Państwa w upiększanie otoczenia szkoły. Jestem przekonana, że dzięki zieleni i kolorom roślin, będzie nam przyjemniej uczyć się i pracować.

#DzieńZiemi #ŚwiatowyDzieńZdriowia