Święto Biblioteki

Święto Biblioteki w SP nr 9 w Kaliszu

28 października 2019 roku podczas  tegorocznego Święta Biblioteki pn. Czytanie jest podróżą, podróżnicy klas młodszych wyruszyli w drogę wraz z piosenką Bądź gotowy dziś do drogi.

Prezentowali swoje podróżne stroje, z myślą o przygodzie w wybranym przez siebie kraju. Rozpoznawali różne języki świata i wsłuchiwali się w brzmienie środków lokomocji, którymi mogliby zwiedzać świat. Obejrzeli prezentację multimedialną o książkowych podróżach a opowiadania podróżniczo-przygodowe czytali im zaproszeni goście. Wszyscy otrzymali zakładki o podróżach po pięknych zakątkach naszego kraju  oraz słodkie niespodzianki.

ATRAKCJE DLA CZYTELNIKÓW
W DNIU ŚWIĘTA BIBLIOTEKI:

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów klas 4-7 Czytanie jest podróżą. Wręczenie laureatom konkursu  nagród książkowych i dyplomów  przez  pana dyrektora Emila Jesiołowskiego.
  • Sesja fotograficzna „Zdjęcia z podróży”.
  • Wypożyczanie czytelnikom klas młodszych i starszych książek podróżniczo-przygodowych
  • Spędzanie przez starszych uczniów czasu przy muzyce (przerwy – słuchanie płyt).

Tego dnia biblioteka zapewniła czytelnikom dobrą zabawę. Wszyscy  byli

obdarowywani słodyczami. Do zobaczenia za rok!

Następne