logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Święto Biblioteki 2017

27 października po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Święto Biblioteki pod hasłem „Ex libris naszym znakiem rozpoznawczym”. Młodsi czytelnicy odwiedzali nas w czasie lekcji, obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Nasze ulubione książki”.

Radośnie i z dużym entuzjazmem reagowali na zaprezentowane utwory. Zaproszeni goście czytali najmłodszym ciekawe historie, a dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały. Atrakcji nie zabrakło również dla starszych czytelników. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tatuaże z ex librisem naszej biblioteki, sesja fotograficzna „Zrób sobie zdjęcie z książką”. Tego dnia wszyscy nasi uczniowie otrzymali zakładki z ex librisem – zwycięzcą konkursu, a słodycze rozchodziły się, jak świeże bułeczki.

Atrakcje dla czytelników w dniu Święta Biblioteki:

  • Głośne czytanie książek przez zaproszonych gości uczniom klas 1-3.
  • Prezentacja multimedialna nt. Nasze ulubione książki
  • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów klas 4-7 pn. Exlibris naszym znakiem rozpoznawczym – wręczenie laureatom konkursu nagród książkowych i dyplomów przez pana dyrektora Emila Jesiołowskiego.
  • Tatuaż z exlibrisem oraz stemplowanie książek przez czytelników pieczątką z exlibrisem znakiem rozpoznawczym (zwycięzcą konkursu).
  • Ogłoszenie konkursu czytelniczego pn CZYTELNIK ROKU trwającego cały rok szkolny. Rozstrzygnięcie konkursu (maj 2017 r.).
  • Przyłapany na czytaniu – Częstowanie podczas przerw uczniów czytających słodyczami.
  • Sesja fotograficzna pod hasłem „Zrób sobie zdjęcie z książką” (wykorzystanie do sesji zdjęciowej ulubionych książek i gadżetów)
  • Czytelnicy, którzy odwiedzili tego dnia bibliotekę otrzymali zakładki do książek z exlibrisem biblioteki oraz słodki poczęstunek.
  • „Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”- prezentacja zdjęć zrobionych w czasie święta biblioteki (miejsce prezentacji zdjęć: gazetka w czytelni oraz na korytarzu głównym. Zamieszczenie zdjęć na Facebooku oraz na stronie internetowej szkoły.
  • Wypożyczanie czytelnikom ich ulubionych książek. Spędzanie przez starszych uczniów czasu przy muzyce (przerwy – słuchanie płyt).

Laureaci konkursu pn. Ex Libris naszym znakiem rozpoznawczym

I miejsce – Adam Wielgocki z kl.7b
II miejsce – Martyna Jakubowska z kl.4c
III miejsce – Julia Sulikowska z kl.6a
Wyróżnienie – Paulina Naskręcka z kl.7b

Gratulujemy!

Tego dnia biblioteka zapewniła czytelnikom dobrą zabawę. Wszyscy byli obdarowywani słodyczami, a atrakcji nie zabrakło dla nikogo!

Comments are closed.