logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Świąteczna przygoda z czarodziejskim teatrzykiem

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia warto z dziećmi porozmawiać o marzeniach. Wraz z klasą 2b ponownie zapukaliśmy do drzwi teatru Kamishibai.

Odbyliśmy magiczną podróż do krainy Świętego Mikołaja. W opowieści przeczytanej przez bibliotekarkę odbyło się spotkanie dwóch Mikołajów – Świętego Mikołaja z Miry, biskupa, który żył na przełomie III i IV wieku oraz Świętego Mikołaja, postaci obecnej w dzisiejszej kulturze popularnej. Jeden z tych świętych podróżuje po świecie drewnianymi saniami a drugi samochodem. Zarówno jeden jak i drugi Mikołaj bardzo się różnią. Jednak ten nowoczesny Święty Mikołaj dużo uczy się od skromnego biskupa. Dowiaduje się, że należy zaglądać w serca dzieci. Są takie, które czynią wiele dobrego i są takie, które czasem popełniają błędy. Współczesny Mikołaj  postanawia, że zadzwoni do Mikołaja z Miry, by dowiedzieć się czy dziecko, które chce obdarować Święty Mikołaj było grzeczne…. Ta niezwykła opowieść skłoniła dzieci do refleksji nad własnym zachowaniem. Dzieci mogły się dowiedzieć, że każdy ma szansę na poprawę, bo każdy popełnia błędy.

Ważną chwilą dla dzieci było także pochwalenie się w formie pracy plastycznej, o jakim prezencie pod choinką marzą: rakieta tenisowa, aby być jak Iga Świątek, sprzęt sportowy dla piłkarza, czy też rolki do nauki jazdy. Były także dzieci które marzyły o tym, aby wszyscy wokół nich byli zdrowi szczęśliwi i radośni.

Idąc tokiem myślenia dzieci z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia życzymy naszym czytelnikom zdrowia, szczęścia, pomyślności i spełnienia najskrytszych marzeń!

Comments are closed.