SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2019

Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

Uczniowie kl. 4-8 SP nr 9 pod opieką nauczycieli przyłączą się do akcji Sprzątania świata pod hasłem Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

Cele akcji: promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

„Akcja – segregacja!”

Na zajęciach z wychowawcą nauczyciele zapoznali uczniów z systemem segregacji i zagospodarowania odpadów oraz surowców wtórnych, omówili  cele oraz przebieg akcji w szkole.

„Zbieramy – nie śmiecimy”

Od 16.09.19 do 11.10.19 można oddawać w naszej szkole zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, baterie, tusze, tonery i makulaturę. ZSEE można przekazywać wychowawcom klas. Wszystkie zebrane odpady następnie wychowawcy  przekażą pani M. Raniś. Pojemnik na baterie  i tusze znajduje się również w szatni .

„Sprzątamy”

20 września  2019 r. na 5 godz. lekcyjnej klasy 4-8 sprzątały okolice szkoły.

kl.4a ( pod opieką pani K. Dmitrzak, S. Odziemskiej i  M. Cierniak)  porządkowała  ul. Żwirki i Wigury

kl.5a (pod opieką pana R. Jackowskiego)  porządkowała ul. Br. Niemojowskich  od szkoły w stronę cmentarza Tyniec

kl.5b ( pod opieką  pani J. Wasielewskiej ) porządkowała ul. Idzikowskiego

kl.5c ( pod opieką  pani Arlety Lis) porządkowała ul. Owsianą

kl.5d (pod opieką  pani M. Matuszak) porządkowała uliczki osiedla przy ul. Br. Niemojowskich od szkoły do WORD

kl.6a ( pod opieką  pani Edyty Szymkowiak) porządkowała ul. Moniuszki za szkołą ( od strony ul. Owsianej )

kl.6b ( pod opieką  pani B. Cyklińskiej) porządkowała teren między blokami od ul. Żwirki i Wigury

kl.6c ( pod opieką pana D. Szumskiego)) porządkowała ul. Winiarską

kl.7a ( pod opieką  pani M. Raniś) porządkowała teren osiedla od  ul. Br. Niemojowskich ( między ulicami Pszenną i Rolną )

kl.7b ( pod opieką  pani M. Wasiak) porządkowała teren wokół naszej szkoły, parking oraz ul. Owsianą

kl.8a ( pod opieką  pani I. Brukowskiej) porządkowała ul.  Hożą i teren między blokami

kl.8b ( pod opieką pani M. Michałek ) porządkowała ul. Pszenną

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji Sprzątania świata!