Rajd Ogrodników

W sobotę 23 kwietnia 2022 r. grupa uczniów kl. 4-8 pod opieką pani Moniki Raniś i pani Małgorzaty Matuszak uczestniczyła w Rajdzie Ogrodników. Meta rajdu znajdowała się na terenie Zespołu Szkół Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.

Celami rajdu były: popularyzacja turystyki pieszej i aktywne spędzanie czasu wolnego, budzenie wrażliwości i szacunku do przyrody, promowanie edukacji zdrowotnej i ekologicznej, integracja młodzieży z różnych szkół .
Przy sprzyjającej słonecznej pogodzie uczniowie wędrowali z Kalisza do Opatówka, a na mecie uczestniczyli w konkursach: z zakresu wiedzy rozpoznawania pierwszych wiosennych kwiatów, konkursie plastycznym – wiosna i konkursie na wykonanie piosenki turystycznej. Przy okazji uczniowie zwiedzili tereny Targów Rolno-Ogrodniczych.
Nasza drużyna dzielnie się spisała i zdobyła I miejsce za wykonanie piosenki turystycznej, I miejsce w rozpoznawaniu wiosennych kwiatów oraz II miejsce za plakat o wiośnie.
W kwalifikacji końcowej zajęliśmy I miejsce i otrzymaliśmy puchar dla najlepszej drużyny.
Po udanych zakupach „ogrodniczych” wszyscy zmęczeni, ale w doskonałych humorach powrócili do Kalisza.