logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Przygoda z teatrem Kamishibai

W środę (14.09.2022) rozpoczęła się przygoda wychowanków ze świetlicy szkolnej z teatrem Kamishibai. Jest to wydarzenie cykliczne zorganizowane we współpracy z nauczycielką biblioteki szkolnej panią Karoliną Szymańską.

Teatrzyk Kamishibai to połączenie drewnianego teatrzyku i papierowych kart z tekstem. Ta forma edukacyjno – rozrywkowa pochodzi z Japonii. Same słowa pochodzące z języka japońskiego tłumaczy się następująco: kami – papier, shibai – teatr.

Gdy podnosi się kurtyna każdego teatru, dzieją się czary. W czasie tych niekonwencjonalnych zajęć czytelniczych rzeczywiście było magicznie. Dzieci na początek tego cyklu czytelniczego zapoznały się z bajką „ W lustrzanej sali”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pouczającej bajki na temat relacji z kolegami i koleżankami, o tym ,że nasz sposób zachowania wpływa na to jak zachowują się inni. Podczas zajęć poruszyliśmy trudny temat, ale bajka pomogła wyjaśnić wszystko prostym językiem. Dzieci czekają z niecierpliwością na kolejne magiczne zajęcia.

Comments are closed.