logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Przygoda z „Groszkami”

W poniedziałek 14.11.2022 do krainy teatru Kamishibai zaproszeni zostali uczniowie klasy 3a wraz z  wychowawczynią panią Katarzyną Donart.

Przewodnikiem po tej krainie była pani Aldona Zimna, która na co dzień pracuje w Książnicy Pedagogicznej  im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu. Uczniowie klasy 3a po raz pierwszy mieli okazję poznać magię  japońskiego teatrzyku. Bajka, która została wybrana na tą okazję była krótka ale pouczająca, opowiadała o groszku. Jednak jak każda opowieść z teatru japońskiego, skłaniała do refleksji o życiu, przyrodzie, porach roku i innych bardzo istotnych dla najmłodszych sprawach. Po przeczytaniu bajki to dzieci mogły wykazać się swoimi talentami. Zadaniem uczniów było narysowanie dalszych przygód groszku i przedstawienie swojego pomysłu wszystkim uczestnikom zajęć. Uczniom bardzo podobały się zajęcia i wzbudziły wiele radości.

Comments are closed.