#przerwanaczytanie

W czwartek 20.10.2022 uczniowie i pracownicy naszej szkoły brali udział w III Międzynarodowej Edycji i VII Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

W tym dniu do naszej szkoły zawitały kolorowe postacie z różnych książek: Szewczyk Dratewka, czarodziejki, Indianie, kotki, liski, syrenka i dżokejka na koniu. Z radością wkroczyliśmy do świata wyobraźni, jakim niewątpliwie jest książka.

Tuż przed tym wydarzeniem w naszej szkole pojawiły się hasła zachęcające do czytania. W szkole urządzono również niewielki kącik, w którym uczniowie z klas 1-3 mogli wygodnie usiąść i poczytać swoją ulubioną książkę. Każdy czytelnik znalazł dla siebie coś odpowiedniego do czytania: książki obyczajowe, podróżnicze, fantastyczne, komiksy czy lektury szkolne.

Warto czytać! – zawsze i wszędzie, dlatego klasy drugie wraz z wychowawczyniami czytały książkę, podczas wycieczki szkolnej do Gołuchowa. Dzieci  zapoznały się z książką Janiny Porazińskiej pt. „Szewczyk Dratewka”. Książka została przeczytana na łonie natury.

Wyzwania podjęli się także pracownicy administracji i obsługi. Wzięli oni pod lupę nieco bardziej ambitną literaturę związaną z prawem – „Kodeks Pracy”, tak dla utrwalenia wiadomości 😉

Także pani pielęgniarka postanowiła ulżyć dzieciom w cierpieniu wersami płynącymi z literatury, bo książka jest lekiem na całe zło!

Akcja „Czytanie na przerwie” zawitała także do biblioteki szkolnej, gdzie czytanie promował gość z wielką pasją i wspaniałym podejściem do dzieci i młodzieży. Była to szkolna pani pedagog Daria Walczak, która malowniczo czytała dzieciom wiersze. Niezwykłą pomocą w organizacji tego wydarzenia wykazały się także członkinie Koła Bibliotecznego, które również czytały dzieciom wybrane utwory poetyckie i krótkie opowiadania.

W biciu rekordu w czytaniu na przerwie w naszej szkole brało udział 405 osób. Jest to dla nas ogromna radość, że możemy pokazać nie tyko dzieciom, ale również dorosłym jak ważne jest czytanie!