logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Podsumowania nadszedł czas

W kończącym się roku szkolnym 2020/2021 prowadzona była innowacja „ Z kulturą za pan brat czyli savoir vivre” związana z kulturą i właściwym zachowaniem w różnych miejscach i sytuacjach.

W tych zajęciach miały okazje uczestniczyć różne klasy i wychowankowie świetlicy szkolnej. Uczniowie szkoły swoją przygodę z kulturą rozpoczęli od zajęć integracyjnych, które pomogły w zjednoczeniu grupy klasowej i lepszym poznaniu kolegów oraz koleżanek. Dzieci uczyły się jak prawidłowo zachować się w różnych sytuacjach społecznych, by nie zagrażało im niebezpieczeństwo np. co zrobić, gdy zaczepia nas ktoś obcy na ulicy, w drodze ze szkoły? Klasa 2b zmierzyła się z zagadnieniem netykiety, które w dobie społeczeństwa informacyjnego ma bardzo duże znaczenie. Klasa  3a  przypominała sobie zasady właściwego zachowania przy stole  wraz  Kubusiem Puchatkiem – ulubionym bohaterem o „ małym rozumku” który wiele trudnych zagadnień, tłumaczy w bardzo prosty sposób. Ważnym tematem podjętym w ramach innowacji była agresja. To istotne pojęcie i sposoby radzenia sobie z  atakami agresji oraz jak jej zapobiegać, wyjaśnione zostało w klasie 3b. Uczniowie tej klasy świetnie znali tajniki tego zagadnienia i wiedzieli jak rozpoznać ten  problem . Uczniowie z naszej szkoły mieli także okazję uczestniczyć w Obchodach Dnia Życzliwości i Pozdrowień 2020 , wysyłając do uczniów i nauczycieli a także innych pracowników  szkoły pełne ciepłych słów kartki z pozdrowieniami. W klasie 1b dzieci uczyły się w odpowiedni sposób dobierać strój do okoliczności. Uczniowie klasy 2b w ramach tematu „ Ludzie listy piszą…” prowadzili korespondencję z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej Nr 13 w Kaliszu.  Na zakończenie zajęć dzieci napisały test, który miał sprawdzić ich wiedzę.  Po sprawdzeniu wiedzy dzieci mogę powiedzieć KULTURA GÓRĄ! Mamy nadzieję, że naszym zdolnym uczniom, ta wiedza  zostanie w głowach na długi….długi czas.

Comments are closed.