logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Poczet Sztandarowy

W 83. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 im. 25 Dywizji Piechoty Ziemi Kaliskiej w Kaliszu razem z mieszkańcami miasta upamiętnili ofiary wojny.

Kaliszanie oddali hołd poległym w Katyniu oraz podczas zbrodniczej deportacji w 1940 roku. Uczczono także Dzień Sybiraka. W uroczystościach wziął udział również Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 st. kpt. Grzegorz Kuświk.

Pierwsza część uroczystości odbyła się w kościele Garnizonowym pw. św. Wojciecha i św. Stanisława, gdzie została odprawiona msza święta w intencji kaliszan – ofiar zbrodni katyńskiej. Po nabożeństwie zaprezentowano film przygotowany przez uczniów Technikum im. św. Józefa w Kaliszu, opowiadający o losach straconego w Katyniu kaliszanina – Michała Bindugi. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali do Ogrójca Klasztoru OO. Jezuitów. Tam złożyli wiązanki kwiatów przy pomnikach upamiętniających Sybiraków i ofiary Katynia.

Comments are closed.