logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Piękni, młodzi i zdolni – część II

Amelia Szymkowiak to kolejna duma naszej szkoły.

Uczennica klasy ósmej od wielu lat występuje na ogólnopolskich konkursach gitarowych i zdobywa wysokie miejsca. Jej pasją jest gra na gitarze.
Amelka jest uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu.
Gra na instrumencie to codzienna rzetelna praca, wyrzeczenia, stres i silna samokontrola, która przynosi piękno dźwięku, podziw i spełnienie. Często przekazuje emocje, opowiada o nas, naszym świecie w sposób, który nas wzrusza i określa. Konieczność jednoczesnego kontrolowania chwytów na gryfie i bicia w struny sprawia, że nauka gry na gitarze może wydawać się sporym wyzwaniem, ale nie dla naszej Mistrzyni. Amelia jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego Gitariada w Kłodzku oraz wielokrotną laureatką Słupeckiech Spotkań Muzycznych.
Amelko, cieszymy się twoimi sukcesami, wspieramy mocno i życzymy dalszego rozwijania pasji oraz wspaniałych osiągnięć.
Comments are closed.