logo
Biuletyn Informacji Publicznej

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

1 lutego 2018 roku nasi pierwszoklasiści znaleźli się na królewskim dworze. Ujrzeli smutną Petronelę, zrozpaczonego króla Mądromiła i cały dwór.

Na królewnę rzucił czar zły czarodziej i królewna nigdy się nie uśmiechała. Na próżno wszyscy na dworze próbowali rozweselić Petronelę. Udało się to jedynie wróżce, od której królewna otrzymała w darze piękną książkę.
Wróżka otrzymała od szczęśliwego króla szkatułkę pełną słodkich darów, którymi podzieliła się z najmłodszymi widzami. Dopełnieniem przedstawienia była piękna dekoracja wykonana przez Panią Annę Olczyk.
Uradowani uczniowie klas pierwszych zostali pasowani przez Pana Dyrektora na czytelników szkolnej biblioteki. Złożyli przysięgę i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uwieńczeniem uroczystości było wypożyczenie pierwszych książek.

Comments are closed.